Reklama

Anders Thomsen wygrał SGP w Gorzowie. Bartosz Zmarzlik na podium

Anders Thomsen niespodziewanie triumfował podczas Speedway Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajął Martin Vaculik, natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się Bartosz Zmarzlik.

Duńczyk w cieniu wielkich gwiazd czarnego sportu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Przed zawodami 5. rundy indywidualnych żużlowych mistrzostw świata niewielu znalazłoby się takich, którzy postawiliby na Andersa Thomsena. Już prędzej eksperci szanse na triumf dawali jego rodakowi, Leonowi Madsenowi. Jednak przede wszystkim prognozowano, że to Polacy z Bartoszem Zmarzlikiem i Maciejem Janowskim na czele będą szaleć na gorzowskim obiekcie.

Wielkie święto speedwaya w Gorzowie jeszcze przed jego rozpoczęciem storpedowała pogoda. Podczas prezentacji zawodników warunki atmosferyczne znacząco się pogorszyły. Lało jak z cebra, aż na torze powstały kałuże. Ściganie w tego typu warunkach było niemożliwe. Wprawdzie najlepsi jeźdźcy świata apelowali, żeby popracować nad torem, gdy opady ustąpią, ale ich argumenty nie przekonały organizatorów.

Anders Thomsen zwyciężył SGP w Gorzowie

Już po pierwszych biegach wiedzieliśmy, że stan toru nie pozwala żużlowcom rozwinąć skrzydeł. Wymowne kręcenie głowami, dyskusje na temat podjętej decyzji i bezradne rozkładanie rąk towarzyszyło turniejowi. Mnóstwo uwag kierowano pod adresem dyrektora Grand Prix, Phila Morrisa, który musiał się często i gęsto tłumaczyć w parku maszyn.

Przez większą część zawodów Anders Thomsen jechał porządnie. Natomiast nie były to w jego wykonaniu zawody specjalnie wybitne. Po prostu solidne. W drugim biegu półfinałowym Duńczyk nagle eksplodował i wjechał do finału z najlepszym czasem. Następnie Thomsen triumfował w Speedway Grand Prix w Gorzowie. Drugie miejsce zajął Martin Vaculik, a skład podium uzupełnił Bartosz Zmarzlik. Czwarty był Partyk Dudek.

Tak przedstawia się aktualna tabela SPG 2022:

Kolejne zmagania w indywidualnych mistrzostwach świata odbędą się 13 sierpnia w Cardiff.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Patryk Dudek triumfował w SGP Niemiec! Polacy sięgnęli po dublet

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama