Andrézieux-Bouthéon: Półfinał nie dla Magdaleny Fręch

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:43
31 sty 2020, 19:54

Magdalena Fręch odpadła w ćwierćfinale turnieju ITF w Andrézieux-Bouthéon. Sklasyfikowana na 168. miejscu w rankingu WTA tenisistka uległa Belgijce Ysaline Bonaventure (115 WTA) 6:2, 3:6, 6:7(5).

Polka w pierwszej rundzie pokonała Gruzinke Sofię Shapatovą 6:1, 6:2, a awans do ćwierćfinału uzyskała po tym jak z turnieju wycofała się Ukrainka Daria Snigur.

Pierwszy set przebiegał po myśli Łodzianka, która trzykrotnie przełamała rywalkę i wygrała seta otwarcia 6:2. W drugiej części Belgijka już w pierwszym gemie miała trzy break pointy jednak Fręch ostatecznie wybroniła się i rozpoczęła seta od zwycięstwa. Niestety w piątym i dziewiątym gemie Polka straciła własne podanie i przegrała 6:3. Decydujący set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Belgijki jednak Polka wyrównała w szóstym gemie by następnie stracić własne podanie. O końcowym zwycięstwie zadecydował tie break w którym lepsza okazała się Bonaventure, która wygrała 7:5 i to ona zagra w półfinale.