Francja jest w półfinale MŚ! Harry Kane zmarnował rzut karny!

10 gru 2022, 22:01

Drugim sobotnim spotkaniem ćwierćfinałowym Mistrzostw Świata w Katarze było starcie Anglia – Francja. Lepsi w tym meczu okazali się Trójkolorowi, dla których gole strzelali Aurelien Tchouameni oraz Olivier Giroud. Największym pechowcem wśród Anglików został natomiast Harry Kane, który zmarnował rzut karny.

Jeden gol w pierwszej połowie. Piękny strzał Tchouameniego

Francuzy i Anglicy od samego początku turnieju w Katarze traktowani byli jako jedni z faworytów do końcowego triumfu. Los chciał, że obie ekipy trafiły na siebie już w ćwierćfinale. Początek meczu Al Bayt Stadium w Al Khor ułożył się lepiej dla Trójkolorowych.

Podopieczni Didera Deschampsa już w 11. minucie mogli objąć prowadzenie. Wówczas Olivier Giroud strzałem głową próbował pokonać angielskiego bramkarza. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł jednak Jordan Pickford, który pewnie złapał lecącą w jego stronę futbolówkę.

Bezbramkowy remis nie utrzymał się jednak długo. Sześć minut później na listę strzelców wpisał się Aurelien Tchouameni. Francuz doskonale odnalazł się przed pole karnym Anglików, a następnie pięknym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał bezradnego Pickforda.

Z nieba do piekła. Anglicy wyrównują, a potem wszystko tracą

Po zmianie stron do ataku rzucili się Anglicy. Ich starania opłaciły się już w 54. minucie. Wówczas faulu we własnym polu karnym dopuścił się Aurelien Tchouameni, a sędziemu głównemu nie pozostało nic innego, jak wskazać na jedenasty metr boiska. Takiej szansy nie mógł zmarnować Harry Kane, który uderzeniem w lewe okienko dał wyrównanie “Synom Albionu”.

Bardzo szybko mogło się zrobić zresztą 2:1. W 70. minucie doskonałą okazję na gola miał Harry Maguire. Angielski defensor wyskoczył najwyżej podczas dośrodkowania i dobrze uderzył na bramkę Hugo Llroisa. Futbolówka odbiła się jednak tylko od lewego słupka.

Końcówka spotkania należała jednak do Francuzów. W 78. minucie drugiego gola dla Trójkolorowych zdobył 36-letni Olivier Giroud. Piłkarz, który na co dzień przywdziewa koszulkę AC Milan, doskonałe zachował się przy dośrodkowaniu autorstwa Griezmanna i głową skierował futbolówkę do siatki Anglików.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry swoją szansę mieli jeszcze zawodnicy prowadzeni przez Garetha Southgate’a. “Synowie Albionu” dostali bowiem drugi rzut karny. Tym razem fatalnie zachował się jednak Harry Kane, który posłał futbolówkę ponad bramką.