AO: Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do kolejnej rundy

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:39
25 sty 2020, 19:28

Łukasz Kubot i Iga Świątek od zwycięstwa rozpoczęli swoją przygodę w grze mieszanej podczas Australian Open 2020. W spotkaniu I rundy polska para okazała się lepsza od gospodarzy, Ellen Perez i Luke’a Saville’a.

Pierwszy set nie rozpoczął się po myśli polskiej pary, która przegrywała już 0:3. Jednak w kolejnych minutach Kubot wraz ze Świątek rozumieli się coraz lepiej i przełamali rywali. Decydującym momentem pierwszego seta był dziewiąty gem w którym Kubot i Świątek po raz drugi wygrali gema przy serwisie rywali. a następnie zwyciężyli przy własnym podaniu i wygrali pierwszego seta 6:4.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym polski mikst stracił własne podanie jednak natychmiastowo odrobił stratę. Szale zwycięstwa Świątek wraz z Kubotem przechylili w dziewiątym gemie gdy przełamali ponownie rywali, a w kolejnym wykorzystali własny serwis i wygrali ostatecznie 7:5 i awansowali do II rundy.

Łukasz Kubot w parze z Igą Świątek wystąpią podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

I runda gry gry mieszanej
:

Iga Świątek (Polska) / Łukasz Kubot (Polska) – Ellen Perez (Australia, WC) / Luke Saville (Australia, WC) 6:4, 7:5