AO: Niesamowite spotkanie Igi Świątek! Polka zagra o ćwierćfinał!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:17
25 sty 2020, 05:11

Iga Świątek pokonała w spotkaniu III rundy Australian Open rozstawioną z numerem “19” Chorwatkę Donnę Vekić i w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Anett Kontaveit.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i żadna z zawodniczek nie potrafiła przełamać rywalki. Najbliżej tego była Vekić, która w siódmym gemie miała trzy break pointy jednak Świątek wybroniła się i ostatecznie udało jej się wygrać gema. O zwycięstwie młodej Warszawianki przesądził dwunasty gem w którym przełamała Serbkę wykorzystując drugą piłkę setową.

Drugiego seta Świątek rozpoczęła od straty własnego podania. Szanse na odrobienie strat miała w kolejnym gemie jednak nie wykorzystała dwóch brek pointów. Prawdziwy popis gry 18-latka dała w drugiej części seta zwyciężając cztery gemy z rzędu i pokonując wyżej rozstawioną rywalkę 6:3.

Dzięki zwycięstwu Iga może dopisać sobie 130 punktów do rankingu WTA co pozwoli jej awansować w okolice 50 miejsca.