AO: Niespodziewana porażka Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:47
25 sty 2020, 19:06

Łukasz Kubot i Marcelo Melo dość niespodziewanie przegrali z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Brytyjczykiem Ken’em Skupskim w spotkaniu II rundy debla.

Kubot wraz z Melo jedyną szanse na przełamanie rywala mieli w trzecim gemie jednak nie wykorzystali break pointa. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zdecydował 11 gem gdy Kubot i Melo zostali przełamani i to ostatecznie rywale cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym secie.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym gra była bardzo wyrównana i żadna z par nie potrafiła przełamać rywala i o końcowym zwycięstwie zdecydował tie break. Niestety znakomicie spisujący się w tym spotkaniu Gonzalez i Skupski nie dali szans Kubotowi i jego partnerowi i zwyciężyli do 4 i mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Australian Open.

II runda gry podwójnej:

Santiago Gonzalez (Meksyk) / Ken Skupski (Wielka Brytania) – Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 7:5, 7:6(4)