AO: Pewne zwycięstwo Łukasza Kubota i Marcelo Melo na otwarcie turnieju

Aktualizacja: 17 sty 2023, 08:44
24 sty 2020, 19:21

Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy rozstawieni są z numerem “2” pokonali Argentyńczyków Guillermo Durana i Diego Schwartzmana 6:3, 6:2 w meczu pierwszej rundy debla Australian Open.

Stawiany w roli faworytów polsko-brazylijski debel bez większych problemów uporał się z rywalami. W pierwszym secie do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie które nastąpiło w szóstym gemie. Wcześniej Kubo wraz z Melo mieli szanse wygrania gema przy serwisie rywali jednak nie wykorzystali breakpointa.

Drugi set rozpoczął się idealnie dla Kubota i jego partnera, którzy wygrali pierwsze cztery gemy i ostatecznie zwyciężyli 6:2 i awansowali do drugiej rundy w której zmierzą się z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Brytyjczykiem Kenem Skupskim.

Pierwsza runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) – Guillermo Duran (Argentyna) / Diego Schwartzman (Argentyna) 6:3, 6:2