Strona główna Tenis AO: U. Radwańska w głównej drabince! Piter odpadła

AO: U. Radwańska w głównej drabince! Piter odpadła

1
Foto: zimbio.com

Urszula Radwańska po trzech wygranych spotkaniach w kwalifikacjach, awansowała do głównej drabinki Australian Open 2015!

Polka po prawie dwugodzinnym boju, pokonała w ostatniej rundzie Japonkę Kuwatę. Polka była faworytką spotkania, na co wskazywała obecna forma Polki i wyższe miejsce w rankingu. Radwańska jest w nim obecnie 149, i po AO na pewno przesunie się o kilka pozycji do góry. Kto wie, może z obecną formą, uda się przejść przez pierwszą rundę i spróbować powalczyć o najlepszy rezultat na Antypodach, jakim jest 2 runda z 2012r.

Nie wiadomo jeszcze z jaką rywalką przyjdzie zmierzyć się młodszej z sióstr Radwańskich. Jednak wiadomo, że na kwalifikantki czekają m.in Maria Sharapova, Ana Ivanovic, czy Petra Kvitova.

Niestety kwalifikacji nie uzyskała druga z Polek w ostatniej rundzie eliminacji – Katarzyna Piter. Polka dość gładko przegrała z wyżej notowaną Amerykanką, gruzińskiego pochodzenia Aną Tatiszwili. Całe spotkanie trwało jedynie 53 minuty, a Piter zdobyła w nim tylko dwa gemy w pierwszym secie, bo drugiego oddała do zera.

W kwalifikacjach do pierwszego turnieju wielkoszlemowego w tym roku próbowały się dostać jeszcze dwie Polki. Zarówno Magda Linette, jak i Paula Kania, skończyły rywalizację na pierwszej rundzie.

Udział w turnieju głównym, zapewniony ma Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem szóstym Polka, w pierwszej rundzie zmierzy się z Japonką Kurumi Narą.

1 komentarz

× Comments are closed.