AO: W meczu polskich deblistek lepsza Alicja Rosolska

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:37
22 sty 2020, 21:41

W spotkaniu dwóch polskich tenisistek występujących w grze deblowej Alicja Rosolska okazała się lepsza od Magdy Linette.

Alicja Rosolska wraz z Danielle Collins pokonały 5:7, 7:5, 6:0 Magdę Linette i Katerynę Kozłową. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a pięć przełamań pokazuje, że każdy mógł rozpocząć spotkanie od zwycięstwa w pierwszym secie. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla Linette i jej partnerki, które wyszły na prowadzenie 4:1 dwukrotnie przełamując rywalki, które wygrały jednak cztery następne gemy i wyszły na prowadzanie. Ostatnie słowo należało do Linette i Kozłowej, które wygrały jedenastego i dwunastego gema zwyciężając w pierwszym secie 7:5.

Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Linette i Kozłowej, której jednak przegrały następnie pięć kolejnych gemów by z wyniku 5:1 doprowadzić do remisu! Niestety pogoń okazała się niewystarczająca i nasza najlepsza tenisistka singlowa musiała uznać wyższość Alicji Rosolskiej i jej partnerki przegrywając 7:5.

Trzeci set to kompletna dominacja doświadczonej Rosolskiej i Collins, które wygrały 6:0 i awansowały do kolejnej rundy.

Magda Linette po porażce w grze singlowej żegna się z tegorocznym Australian Open.

I runda gry podwójnej:

D. Collins (USA) / A. Rosolska (Polska) – K. Kozłowa (Ukraina) / M. Linette (Polska) 5:7, 7:5, 6:0