AO: Weronika Baszak przegrywa w finale

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:34
1 lut 2020, 14:59

Weronika Baszak przegrała w finale juniorskiego Australian Open z 14-letnią Victorią Jimenez Kasintsevą z Andory.

Polak, która w półfinale pokonała Niemkę Alexandrę Vecić po ponad dwóch godzinach walki na korcie nie była faworytką spotkania z młodą zawodniczką z Andory jednak już w otwierającym seta gemie przełamała rywalkę. Rywalka odrobiła stratę podania w pod koniec spotkania jednak 17-letnia Polka ponownie przełamała rywalkę, wygrała następnego gema przy własnym serwisie i objęła prowadzenie w meczu.

W drugim secie Polka ponownie już na początku mogła przełamać Kasintsevą jednak ta obroniła pięć break pointów. To co nie udało się Baszak udało się w czwartym gemie dla jej rywalki, która przełamała Polkę. Reprezentantka Andory kolejne przełamania uzyskała w ósmym gemie i ostatecznie wygrała seta 6:2.

W trzecim gemie podobnie jak w poprzednich Kasintseva obroniła break pointy, a w czwartym gemie przełamała Baszak.Polka, która odczuwała trudy wczorajszego spotkania grała z minuty na minute mało dokładnie co wykorzystała rywalka zyskując kolejne przełamanie i zwyciężając 6:2.

FINAŁ:

Victoria Jimenez Kasintseva (Andora, 9) – Weronika Baszak (Polska) 5:7, 6:2, 6:2