AO: Weronika Baszak zagra w finale!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 08:31
31 sty 2020, 20:08

Weronika Baszak pokonała w półfinale juniorskiego Australian Open, Niemkę Alexandre Vecic 7:5, 2:6, 6:2. W finale 17-latka zmierzy się z zaledwie 14-letnią Bai Zhuoxuan z Andory.

W pierwszym secie obie zawodniczki miały szanse na przełamanie jednak te nastąpiło dopiero w dwunastym gemie po tym jak basza wygrała gema przy serwisie rywalki.

Drugiego seta Niemka rozpoczęła od przełamania, które powtórzyła również w piątym gemie i ostatecznie wygrała seta 6:2. W decydującej partii obie zawodniczki dawały się przełamać, a Polka prowadziła już 4:1 po dwóch odebranych serwisach rywalce. Kluczowy dla losów spotkania wydaje się piąty gem w którym Baszak wybroniła pięć break pointów. 18-latka przełamała ponownie Niemce w ósmym gemie wykorzystując trzecią piłkę meczową.

Weronika Baszak może zostać drugą polską tenisistką, która zwyciężyła w juniorskim Australian Open. Pierwszą polską zwyciężczynią Australijskiego turnieju była w 1996 roku Magdalena Grzybowska.