AO: Znakomite spotkanie Igi Swiątek i pewny awans do kolejnej rundy!

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:24
23 sty 2020, 20:34

Iga Świątek w spotkaniu II rundy Australian Open pokonała doświadczoną Carle Suarez Navarro 6:3, 7:5 i awansowała do III. rundy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i zawodniczki w pierwszych siedmiu gemach nie potrafiły przełamać rywalki. Przełamanie nastąpiło w ósmym gemie w którym Iga Świątek wykorzystała pierwszego break pointa i przełamała rywalkę. W kolejnym gemie młoda Warszawianka wygrała gema przy własnym podaniu i ostatecznie zwyciężyła w pierwszym secie 6:3.

W drugim secie Świątek bardzo szybko przełamała rywalkę jednak ta odzyskała stracony serwis w szóstym gemie by w kolejnym ponownie stracić własne podanie. W kolejnych gemach rywalki traciły własne podanie jednak to Iga Światek ostatecznie wygrała 7:5 wykorzystując trzecią piłkę meczową.

Po porażce z Igą Świątek karierę zakończyła jej rywalka Carla Suarez Navarro. W kolejnej rundzie Iga zmierzy się z rozstawioną z numerem “19” Donna Vekić.