Reklama

Artur Szpilka szybko wróci do klatki! „KSW szykuje nam coś grubego”

Artur Szpilka nie ma dość. Szpila zaledwie kilka dni temu wziął udział w gali High League 4, ale media informują, że już niebawem może wrócić do oktagonu. Tym razem nie chodzi jednak o walkę w klatce KSW. Być może byłego pięściarza zobaczymy na niej już 17 grudnia w Gliwicach.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Artur Szpilka w grudniu lub styczniu wróci do walk w KSW

Artur Szpilka doznał w ostatnich latach kilku bolesnych porażkach. Pięściarz zdecydował jednak, że to nie koniec jego przygody ze sportem, a żeby dalej czerpać radość z walki, musi zmienić dyscyplinę. Tak też się stało i „Szpila” zapowiedział, że przechodzi do MMA. Już w czerwcu bieżącego roku 33-latek zadebiutował na gali KSW 71, gdzie pokonał Ukrainca Sergieja Radczenkę.

Były pięściarz na tym nie poprzestał i 17 września wystąpił podczas gali High League 4, gdzie pokonał Denisa Załęckiego. Po tej walce Artur Szpilka przyznał, że świat tzw. freak fightów nie jest tym, co go pociąga i chętnie wróciłby do normalnych wyzwań sportowych. Okazuje się, że 33-latek nie będzie musiał na nie długo czekać.

„Super Express” informuje, że jest duża szansa, iż były pięściarz wróci do klatki jeszcze w tym roku. Władze KSW biorą pod uwagę dwie możliwości: grudniową galę KSW 77 w Gliwicach lub występ w styczniu 2023 roku na KSW 78. Plotki potwierdził poniekąd sam Szpilka. który opublikował w mediach społecznościowych materiał ze spotkania z Martinem Lewandowskim, jednym z właścicieli organizacji.

Rozpiska grudniej gali KSW 77 w Gliwicach nie jest jeszcze znana. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie dane zobaczyć nam na niej popisy m.in. Mameda Chalidowa czy Mariusza Pudzianowskiego. Jeśli do tego zestawienia dołączy jeszcze Artur Szpilka, to dostaniemy naprawdę niesamowite wydarzenie

Zanim do tego jednak dojdzie, czekają nas jeszcze dwa wydarzenia spod szyldu KSW. Najpierw federacja zawita do Nowego Sącza, a następnie pojawi się w Grodzisku Mazowieckim. Na drugim z wymienionych wydarzeń zobaczymy arcyciekawy bój o pas mistrzowski kategorii lekkiej pomiędzy Marianem Ziółkowskim a Salahdinem Parnasse.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Michał Oleksiejczuk wraca na salony UFC. Polak zmierzy się z „Maczetą”Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama