Aryna Sabalenka w finale Madrid Open. Teraz czas na Igę Świątek?

Aktualizacja: 4 maj 2023, 21:54
4 maj 2023, 17:53

Aryna Sabalenka potrzebował zaledwie godzinę i 26 minut, aby wywalczyć sobie awans do finału turnieju Madrid Open 2023. W czwartkowym starciu Białorusinka okazała się zawodniczką znacznie lepszą niż Greczynka Maria Sakkari, którą pokonała w dwóch setach (6:4, 6:1).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Aryna Sabalenka już w finale. Doskonały występ Białorusinki

Iga Świątek w czwartkowy wieczór zmierzy się z Weroniką Kudiermietową. Stawką tego spotkania będzie awans do finału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Już teraz wiadomo, z kim polska tenisistka może zmierzyć się w ostatnim meczu na Półwyspie Iberyjski. Jeśli pierwsza rakieta świata poradzi sobie z Kudiermietową, jej rywalką będzie Aryna Sabalenka.

Białorusinka swoje starcie półfinałowe rozpoczęła już o godzinie 16:10, a po drugiej stronie kortu stanęła Maria Sakkari. Greczynka rewelacyjnie spisywała się w poprzednich rundach Madrid Open 2023. Tym razem nie wytrzymała jednak tempa narzuconego przez Białorusinkę, która ograła ją w ciągu niespełna półtorej godziny.

Sabalenka bardzo szybko wypracowała przewagę sobie przewagę trzech gemów (3:0). Potem została jednak przełamana przez rywalkę i błyskawicznie zrobiło się 3:3. Końcówka pierwszego seta należała jednak ponownie do Białorusinki. Ta ponownie wygrała wymianę przy serwisie Greczynki i wygrała 6:4.

Drugi serwis wygląda już zupełnie inaczej. Tu liczyła się tylko Sabalenka, która oddała rywalce zaledwie jednego gema. Teraz może więc w spokoju czekać na rezultat spotkania Iga Świątek – Weronika Kudiermietowa. Rozpocznie się ono po godzinie 22:00.

Iga Świątek – Weronika Kudiermietowa (04.05): Gdzie oglądać? Transmisja z meczu w półfinale Madrid Open