ATP Acapulco: Kubot i Melo powalczą o zwycięstwo w turnieju

Aktualizacja: 18 sty 2023, 13:51
29 lut 2020, 08:16

Marcelo Melo i Łukasz Kubot pokonali w półfinale debla turnieju w meksykańskim Acapulco, serbski duet Nikole Cacica i Dusana Lajovica.

W pierwszym secie serbska para już w drugim secie wykorzystała trzeciego breaka. Polak wraz z Brazylijczykiem odrobili strtę w siódmym gemie, a w ósmym doprowadzili do wyrównania. O zwycięstwie w secie otwarcia zadecydował tie break w którym lepsi okazali się Serbowie wygrywając 8:6, choć wcześniej Melo wraz z Kubotem nie wykorzystali piłki setowej.

Drugi set to koncertowa gra Kubota i jego partnera, którzy nie pozwolili rywalom zdobyć nawet gema i wygrali pewnie 6:0.

W decydującej rozgrywce Polak wraz z Brazylijczykiem bardzo szybko przełamali trzykrotnie rywali i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie Kubot wraz z Melo zwyciężyli 10:6 i to oni zagrają w finale.

Półfinał:

Łukasz Kubot (Polska, 2/Marcelo Melo (Brazylia, 2) – Nikola Caci/Dusan Lajovic (Serbia) 6:7(6), 6:0, 10:6