ATP Adelaide: Kubot i Melo w ćwierćfinale

Aktualizacja: 16 sty 2023, 14:35
13 sty 2020, 12:57

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Ravena Klaasena i Olivera Maracha w spotkaniu I rundy turnieju rangi ATP, rozgrywanego w Adelaide. Mecz trwał godzinie i czternaście minut.

Polsko-brazylijska para udowodniła swoją wyższość nad doświadczonymi zawodnikami z Austrii i RPA. Wystarczyły do tego dwa sety. Szczególnie ten pierwszy był jednostronnym widowiskiem. Kubot i Melo dwukrotnie przełamywali serwis rywali (w 3 i 5 gemie), nie oddając przy tym gema przy własnym podaniu.

Drugi set rozpoczął się dla Polaka i Brazylijczyka dość niefortunnie. Po pierwszych czterech odcinkach partii na tablicy wyników widniał rezultat 1:3 dla rywali. Rozstawiona z numerem 2 para szybko doprowadziła jednak do wyrównania 3:3. Decydujący dla losów seta okazał się dziewiąty gem. W nim lepsi okazali się Kubot i Melo. Zdobyli przełamanie, by w dziesiątym gemie przypieczętować zwycięstwo i awans.

W ćwierćfinale Polak i Brazylijczyk zmierzą się z parą: Maximo Gonzalez/Fabrice Marti.

ATP Adelaide:
I runda gry podwójnej:
(2) Łukasz Kubot(Polska)/Marcelo Melo(Brazylia) – Raven Klaasen(RPA)/Oliver Marach(Austria): 6:2, 6:4