ATP Adelajda: Zieliński o krok od deblowego finału, ale odpadł

12 sty 2024, 10:31

Jan Zieliński i Hugo Nys nie zagrają w finale turnieju ATP w Adelajdzie. Polsko-monakijski duet, dla którego było to pierwsze spotkanie w tych zmaganiach, po bardzo zaciętym spotkaniu przegrali z Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisburym.

Zieliński i Nys odpadli w półfinale

Dotychczasowe poczynania Zielińskiego i Nysa w Adelajdzie były co najmniej nietypowe. Polsko-monakijski duet dotarł bowiem do półfinału, nie rozgrywając wcześniej ani jednego meczu. W obu poprzednich rundach ich deblowi rywale rezygnowali z występu i oddawali go walkowerem.

Pierwszy set starcia z Rajeevem Ramem i Joe Salisburym był niezwykle zacięty – rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku na korzyść rywali (7:4). W drugim secie, a właściwie w jego końcówce Zieliński i Nys przełamali przeciwników w kluczowym momencie, dzięki czemu triumfowali 7:5.

O losach półfinałowego starcia decydował więc trzeci set, w którym Ram i Salisbury byli lepsi. Trzykrotnie zdołali wygrać przy serwisie Zielińskiego i Nysa, a sami wykorzystali drugą piłkę meczową. Wygrali tym samym 10:6 i awansowali do finału turnieju w Adelajdzie.

Jan Zieliński/Hugo Nys – Rajeev Ram/Joe Salisbury (4)6:7, 7:5, 6:10

Teraz przed polsko-monakijskim duetem kolejne wyzwanie, a mianowicie wielkoszlemowy Australian Open. Przed rokiem Zieliński i Nys osiągnęli wielki sukces, docierając do finału deblowej rywalizacji. Przegrali w nim z Australijczykami Rinky Hijikatą i Jasonem Kublerem.