ATP Barcelona: Kubot i Matkowski nie sprostali braciom Bryanom

20 kwi 2016, 19:04

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski na ćwierćfinale zakończyli swój start w turnieju ATP 500 rozgrywanym na kortach ziemnych w Barcelonie. Ich pogromcami okazali się rozstawieni z “dwójką” Bob i Mike Bryanowie.

Naszpikowana solidnymi parami drabinka deblowa tegorocznej edycji hiszpańskiej imprezy skojarzyła najlepszy obecnie polski duet z czołowymi deblistami globu już w ćwierćfinale. Swój mecz w poprzedniej fazie zarówno Polacy jak i Amerykanie wygrali bez straty seta.

Amerykańscy bliźniacy byli dziś dla naszej pary bezlitośni. Do zwycięstwa 6-3, 6-3 i meldunku w najlepszej czwórce Barcelona Open potrzebowali zaledwie 50 minut. Bob i Mike wygrali spotkanie głównie rewelacyjnym podaniem. Na przestrzeni całej potyczki przegrali przy własnym podaniu zaledwie 4 punkty! Rzecz jasna, że przy takiej dyspozycji serwisowej Polacy nie byli w stanie wypracować sobie choćby jednego break pointa. Sami dali się zaś przełamać 3-krotnie – raz w premierowej odsłonie i 2 razy w 2. secie.

Na swoich półfinałowych rywali pogromcy Polaków poczekają co najmniej do jutra. Dziś bowiem swój pierwszy mecz rozgrywa drugi rozstawiony w tej połówce duet, a w ćwierćfinale na zwycięzcę tego spotkania czeka już para Huey/Mirnyj.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania), ATP World Tour 500,(Pula nagród: 2 152 000 euro), ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Polska/ Marcin Matkowski, Polska –  [2] Bob Bryan, USA / Mike Bryan, USA 3:6 3:6