ATP Barcelona: Marcin Matkowski lepszy od Juana Carlosa Ferrero w rywalizacji deblistów

25 kwi 2017, 19:13

Marcin Matkowski i Daniel Nestor awansowali do drugiej rundy debla turnieju ATP World Tour 500 w Barcelonie. W spotkaniu pierwszej rundy polsko-kanadyjski duet pokonał w trzech setach hiszpańską parę Pablo Carreno/Juan Carlos Ferrero.

Marcin Matkowski z Barceloną ma bardzo dobre wspomnienia. W 2012 roku, grając w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem, zdobył jeden ze swych 18 tytułów. W tegorocznym turnieju partnerem deblowym Polaka jest Daniel Nestor. Kanadyjczyk to czterokrotny triumfator turnieju deblowego w stolicy Katalonii.

Rywalami polsko-kanadyjskiego duetu w pierwszej rundzie Barcelona Open BancSabadell byli tenisiści gospodarzy – Pablo Careno i Juan Carlos Ferrero.

Mecz pierwszej rundy był bardzo zaciętym pojedynkiem i trwał blisko półtorej godziny. Polsko-kanadyjski duet miał szansę rozstrzygnąć losy spotkania w dwóch setach, ale nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. Jednak jak się okazało “co się odwlecze to nie uciecze”. Co się nie udało w drugim secie, dokonali w super tie breaku.

Ćwierćfinałowymi rywalami Matkowskiego i Nestora będzie francuski duet Fabrice Martin/Edouard Roger-Vasselin, który w meczu pierwszej rundy niespodziewanie uporał się z rozstawionymi z numerem drugim Jamiem Murray’em i Bruno Soaresem.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 2,325 mln euro
I runda gry podwójnej:
Marcin Matkowski (Polska) / Daniel Nestor (Kanada) – Pablo Carreno (Hiszpania, WC) / Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, WC) 6:2, 5:7, 10-7