ATP Bastad: Janowicz i Bednarek bliscy sprawienia niespodzianki

22 lip 2015, 16:27

Jerzy Janowicz po raz drugi w tym sezonie zdecydował się na występ w grze podwójnej. W parze z Tomaszem Bednarkiem nie sprostali deblowi Betov/Elgin, któremu ulegli 7:6(5), 5:7, 5:10.

W pierwszym secie nasza para miała olbrzymie problemy przy własnym podaniu. Szybko stracili swój serwis, przez co cały czas gonili wynik. Straty udało się odrobić dopiero w 10. gemie. Po kolejnych dwóch przełamaniach doszło do rozgrywki tie-breakowej, w której Polacy spisali się lepiej i wygrali 7:6(5).

Bardzo dziwny przebieg miał trzeci set, w którym panowało prawo serii. Najpierw cztery gemy z rzędu wygrali Rosjanin z Białorusinem, co pozwoliło im na osiągnięcie przewagi 5-1. Wtedy do głosu doszli Polacy, którzy zdołali doprowadzić do remisu po pięć. Dwa ostatnie gemy to jednak popis naszych przeciwników, którzy wygrali tę część gry 7:5. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był super tie-break.

W decydującej rozgrywce serwis nie był żadną przewagą. Po serii mini przełamań na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:5. Od tego momentu punkty zdobywali tylko Elgin i Betov, którzy ostatecznie wygrali 10:5.

SkiStar Swedish Open, ATP World Tour (pula nagród: 439,405 euro), mecz pierwszej rundy gry podwójnej mężczyzn:

Jerzy Janowicz/Tomasz Bednarek- Sergey Betov/ Mikhail Elgin 7:6(5), 5:7, 5:10