ATP Bastad: Kubot najlepszy w deblu!!!

26 lip 2015, 15:43

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy nie mieli sobie równych w grze podwójnej w szwedzkim Bastad. Polak z Francuzem pokonali w finale zawodów Kolumbijczyków Cabala i Faraha, którzy byli rozstawieni z numerem pierwszym. Dla Łukasza Kubota to 11. turniejowe zwycięstwo w karierze w cyklu ATP!

Nim się mecz na dobre rozpoczął musiał zostać przerwany. Po 13 minutach rywalizacji przy stanie 3:2 dla polsko-fancuskiej pary sędzia zadecydował, że opady deszczu uniemożliwiają dalszą grę i nakazał zawodnikom zejście z kortu. Po ponad godzinnej przerwie tenisiści powrócili na kort, aby przy spokojnej aurze dograć finałowe spotkanie do końca. Kubot z Chardym przełamali przeciwników, a następnie przy stanie 5:3 nie wykorzystali dwóch piłek setowych przy własnym podaniu. Cabal z Farahem poszli za ciosem i przy stanie 6:5 sami doczekali się setowej okazji. Polak i Francuz się jednak zmobilizowali i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej rozgrywce skuteczniejsi byli Kolumbijczycy, którzy wykorzystali czwartego set-pointa i wygrali premierową odsłonę 7:6 (6).

W drugim secie także jako pierwsi serwis rywalom odebrali Kubot z Chardym. W piątym gemie wykorzystali już pierwszą okazję na przełamanie i od tego momentu kontrolowali poczynania na korcie. Nauczeni błędami z poprzedniego seta nie dali się dogonić w końcowej fazie partii i wygrali drugą odsłonę 6:3.

W decydującego seta lepiej weszli Kolumbijczycy, którzy w pewnym momencie prowadzili już nawet 4-1 z podwójnym mini-breakiem. Kubot z Chardym błyskawicznie odrobili starty i żadna z par nie osiągnęła już do końca bezpiecznej przewagi. Końcówka należała jednak do Polaka i Francuza, którzy wygrali 10:8.

To nie koniec tenisowych emocji w dniu dzisiejszym. O godzinie 16.00 w Stambule o swój pierwszy tytuł WTA powalczy Urszula Radwańska. Przeciwniczką naszej reprezentantki będzie Ukrainka, Lesia Tsurenko.

SkiStar Swedish Open, ATP World Tour 250 (pula nagród: 439,405 euro), mecz finałowy gry podwójnej mężczyzn:

[2] Kubot/ Chardy- [1] Cabal/ Farah 6:7(6), 6:3, 10:8