ATP Bastad: Kubot pomścił Janowicza i Bednarka

23 lip 2015, 16:24

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy awansowali do półfinału turnieju SkiStar Swedish Open w Bastad. Pokonali Sergeya Betova i Mikhaila Elgina, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali z turnieju Jerzego Janowicza i Tomasza Bednarka.

Polak i Francuz byli zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa w tym pojedynku. W szwedzkiej imprezie są rozstawieni z numerem drugim i obok kolumbijskiej pary Cabal/Farah są głównymi kandydatami do tryumfu w całych zawodach.

Pierwszy set to popis polsko-francuskiego duetu. Kubot i Chardy przy własnym podaniu stracili tylko 6 punktów. Nie mieli też większych problemów przy serwisie rywali, mimo sześciu szans na breaka, udało się wykorzystać tylko jedna, w szóstym gemie spotkania. Należy więc uznać, że wynik 6:3 był najłagodniejszym wymiarem kary dla Białorusina i Rosjanina.

Druga partia była popisem nieskuteczności Kubota i Chardiego. Najpierw dwukrotnie tracili przewagę przełamania, co doprowadziło do tie-breka. W decydującej rozgrywce Polak z Francuzem nie wykorzystali aż trzech piłek setowych. Niewykorzystane okazję się zemściły, bo seta ostatecznie wygrali Elgin i Betov 7:6(7)

Trzeci set obfitował w zwroty akcji. W środkowej fazie super tie-breaka udało się jednak wyrobić bezpieczną przewagę, którą Kubot i Chardy z powodzeniem dowieźli do końca meczu.

Półfinałowymi rywalami Polaka i Francuza będą znani z występów w grze pojedynczej Brazylijczycy, Thomaz Bellucci i Joao Souza.

SkiStar Swedish Open, ATP World Tour (pula nagród: 439,405 euro), mecz ćwierćfinałowy gry podwójnej mężczyzn:

[2] Łukasz Kubot/ Jeremy Chardy- Sergey Betov/ Mikhail Elgin 6:3, 6:7(7), 10:7