ATP Bazylea: Janowicz przegrywa i nie zagra z Federerem

27 paź 2015, 18:26

Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Bazylei. Polak przegrał w trzech setach z Niemcem Philippem Kohlschreiberem. Nie dojdzie więc do starcia Janowicza z Rogerem Federerem, który był możliwym rywalem Polaka w kolejnej rundzie.

Janowicz i Kohlschreiber dotychczas grali ze sobą trzykrotnie. Jedyne zwycięstwo Polaka miało miejsce podczas pamiętnego turnieju w hali Bercy w Paryżu w 2012 roku, w którym to doszedł aż do finału. Dwa kolejne spotkania wygrał Niemiec, rok temu w Rzymie i w tym sezonie w Stuttgarcie.

Do turnieju głównego w Bazylei, Janowicz przebijał się przez eliminacji. W pojedynkach z Hiszpanem Jaume Munarem i Rosjaninem Michaiłem Jużnym, Polak nie miał większych problemów i nie stracił w nich żadnego seta.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania rozstrzygnął się w piątym gemie. Przy stanie 2:2 Janowicz przegrał swój gem serwisowy. Jedno przełamanie wystarczyło Kohlschreiberowi do zwycięstwa w tej partii 6:4. W trzecim gemie drugiego seta Niemiec ponownie wygrał gem przy serwisie Polaka. Ten jednak zdołał odpowiedzieć tym samym już w kolejnym gemie. Od stanu 3:3, Janowicz wygrał kolejne trzy gemy i doprowadził w meczu do wyrównania. W decydująca partii, podobnie jak w pierwszej zadecydowało jedno przełamanie na korzyść Niemca, który wygrał 6:3.

Swiss Indoors Basel, Bazylea, (pula nagród: $1,575,295 mln) mecz I rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska  –  Philipp Kohlschreiber, Niemcy   4:6, 6:3, 3:6