Strona główna Tenis ATP ATP Bazylea: Janowicz w ekspresowym tempie przebrnął przez kwalifikacje! Teraz zagra z...

ATP Bazylea: Janowicz w ekspresowym tempie przebrnął przez kwalifikacje! Teraz zagra z Federerem?

0

Jerzy Janowicz popisowo przeszedł przez kwalifikacje w szwajcarskiej Bazylei. Po wczorajszym zwycięstwie nad Jaume Munarem, przyszła pora na ogranie doświadczonego Mikhaila Youzhnego. W turnieju głównym łodzianin trafił już na o wiele bardziej wymagającego przeciwnika. 

O ile wczorajsze zwycięstwo Janowicza z hiszpańskim juniorem było formalnością, o tyle wyniku spotkania z Youzhnym nie można było być już takim pewnym. Polak na szczęście nie zawiódł i w 64. minuty pokazał 33-letniemu moskwianinowi, że jego czas powoli dobiega końca.

Już w 3. gemie pierwszego seta Janowicz pokusił się o przełamania. Jerzyk wykorzystał czwartą szansę i objął prowadzenie 2:1. Po zmianie stron wygrał gema ,,na sucho”, czym tylko potwierdził swoją wyższość w tym fragmencie meczu. Kolejne gemy padały łupem serwujących tenisistów, co uszczęśliwiało naszego reprezentanta, ponieważ wcześniej wyrobił sobie zaliczkę potrzebną do wygrania partii. Taki minimalizm mógł się jednak źle skończyć, przy prowadzeniu 5:4 Janowicz musiał bronić dwóch break-pointów, na szczęście zadanie go nie przerosło, a po chwili wykorzystał pierwszą piłkę setową i po 39 minutach gry wygrał pierwszego seta 6:4.

Niewykorzystane szanse podłamały Rosjanina, który w szczytowym momencie kariery był 8. rakietą świata. Youzhny gładko przegrał pierwsze cztery gemy w drugim secie, przez co pogrzebał swoje szansa na awans do turnieju głównego. Gwoździem do trumny był 7. gem, w którym Rosjanin po raz trzeci w secie, a czwarty w spotkaniu stracił gema przy własnym podaniu, co było równoznaczne z porażką w drugiej partii i całym meczu.

Oprócz Janowicza do turnieju głównego zakwalifikowali się: Adrian Mannarino, Dusan Lajovic oraz Robin Haase. Polak w drabince głównej został dolosowany do Philippa Kohlschreibera, który w tym tygodniu dotarł do półfinału w Moskwie. Jeśli Janowiczowi uda się awansować do drugiej rundy, to wiele wskazuje na to, że będzie go czekało spotkanie z człowiekiem, który w Bazylei jest traktowany jak Bóg- Rogerem Federerem.

Swiss Indoors Basel, Bazylea, (pula nagród: $1,575,295 mln) mecz 2. rundy kwalifikacji gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska [4]- Mikhail Youzhny, Rosja 6:4, 6:1

Komentarze