ATP Bazylea. Świetny start Hurkacza w turnieju i awans do 2. rundy!

24 paź 2023, 17:40

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął rywalizację w turnieju ATP 500 w szwajcarskiej Bazylei. Polak w dwóch setach wygrał z niżej notowanym Serbem Dusanem Lajoviciem i awansował do drugiej rundy, w której jego rywalem będzie Niemiec Jan-Lennard Struff.

Hurkacz w półtorej godziny ograł Lajovicia

Obaj tenisiści przystąpili do rywalizacji w Bazylei po niezbyt udanych poprzednich występach. Dusan Lajović odpadł w pierwszej rundzie zmagań w Sztokholmie, przegrywając z Włochem Lorenzo Sonego, natomiast Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie zmagań w Tokio musiał uznać wyższość Chińczyka Zhizhena Zhanga.

Początek pierwszego seta należał do Polaka. Szybko wyszedł na prowadzenie 4:1 i miał grę pod kontrolą, ale od tego momentu w jego grę wkradły się niedokładności, czego skutkiem były wygrane trzy z rzędu gemy przez Lajovicia. O losach seta decydował tie-break, w którym jednak lepszy był nasz tenisista, wygrywając 7:2.

W drugiej partii gra początkowo była dość wyrównana. Przy stanie 3:3 Hurkacz wygrał przy wymianę przy serwisie Serba i wypracował sobie przewagę, której już nie oddał. Wygrał także dwa kolejne gemy i całego seta 6:3.

Dusan Lajović (53. ATP) vs Hubert Hurkacz (11. ATP) (2)6:7, 3:6

Tym samym Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju w Bazylei. Jego kolejnym rywalem będzie Niemiec Jan-Lennard Struff (27. ATP), który w dwóch setach uporał się z Christopherem Eubanksem.