ATP Calgary: Finał nie dla Kacpra Żuka

Aktualizacja: 19 sty 2023, 13:51
1 mar 2020, 09:31

Kacper Żuk nie zagra w finale zawodów w Calgary. Polak, który w Kanadzie zaliczył znakomity występ w półfinale przegrał Francuzem Arthurem Rinderknechem.

21-letni Polak, który sklasyfikowany jest na 361. miejscu w rankingu ATP mógł po raz pierwszy w karierze awansować do finału turnieju rangi ATP Challenger Tour. Niestety w pierwszym secie to Francuz dominował od początku meczu i przełamał Żuka co pozwoliło mu wygrać pierwszą partie 6:3. W drugiej odsłonie Żuk miał breaka jednak francuz obronił się, a o końcowym zwycięstwie w drugim secie zdecydował tie break w którym lepszy okazał się reprezentant Francji i to on zagra w dzisiejszym finale.

Polak dzięki awansowi do półfinału dopisze 33 punkty do rankingu ATP, które pozwolą mu awansować w okolice 300 miejsca.