ATP Challenger: Cenne zwycięstwo młodego deblisty

11 lis 2015, 15:45

Coraz częściej w zawodach cyklu ATP Challenger Tour możemy oglądać Adama Majchrowicza. 24-letni deblista z Bydgoszczy czyni stałe postępy. Dzisiaj wraz z holenderskim partnerem Sanderem Arendsem wywalczył awans do ćwierćfinału zawodów we Francji.

Rywalami polsko-holenderskiego duetu była francuska para, obdarowana dzikimi kartami od organizatorów challengera- Sebastien Boltz/ Gleb Sakharov. Gospodarze postawili ciężkie warunki, jednak ostatecznie skapitulowali, dzięki czemu Majchrowicz i Arends mogli się cieszyć z awansu do najlepszej ósemki.

W pierwszym secie polsko-holenderski duet świetnie serwował. Majchrowicz i Arends przy własnym serwisie stracili tylko sześć punktów, co jednak nie pozwoliło na uniknięcie przełamanie. Sami wykorzystali jednak słabości rywali i wygrali aż trzy gemy przy serwisie przeciwników, co pozwoliło na wygranie premierowej partii 6:2.

Drugi set to już całkowita dominacja serwujących. W całej drugiej odsłonie były tylko trzy break-pointy, które nie skutkowały jednak przełamaniami. O losach seta zadecydował dodatkowy, trzynasty gem, w którym nieco lepsi byli Francuzi. Boltz i Sakharov wygrywając 7:6(4) doprowadzili do decydującej partii.

W super tie-breaku było bardzo nerwowo, jednak ostatecznie to Majchrowicz i Arends wykazali się większymi umiejętnościami, co pozwoliło na odniesienie zwycięstwa 10:8.

W ćwierćfinale polsko-holenderska para zmierzy się z Jamesem Cerretanim (USA) oraz Frankiem Moserem (Niemcy), którzy są rozstawieni w zawodach z numerem czwartym.

Internationaux De Tennis De Vendee, Mouilleron Le Captif, I runda gry podwójnej mężczyzn:

Adam Majchrowicz, Polska/ Sander Arends, Holandia- Sebastien Boltz/ Gleb Sakharov (obaj z Francji) 6:2, 6:7(4), 10:8