ATP Chengdu: Majchrzak bliżej turnieju głównego

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:18
21 wrz 2019, 11:30

Kamil Majchrzak pokonał Maxa Purcella w I rundzie kwalifikacji do turnieju ATP w Chengdu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 7:5. Trwało godzinę i siedemnaście minut.

Polak, rozstawiony w kwalifikacjach z numerem 1, nie najlepiej rozpoczął spotkanie. Już w trzecim gemie stracił własne podanie na korzyść Australijczyka. W szóstej odsłonie seta doszło jednak do przełamania powrotnego. Od tego momentu to Majchrzak przejął inicjatywę. W ósmym gemie ponownie wygrał podanie rywala, co pozwoliło mu przechylenie losów pierwszego seta na swoją korzyść.

Druga partia meczu była dość wyrównana. Do stanu 5:5 tenisiści wygrywali własne serwisy. Rywal miał jednak aż 6 okazji do przełamania. Polak wykazał się dużą odpornością psychiczną i w kluczowych momentach nie zawodził. W jedenastym gemie pojawiły się pierwsze w tym secie break pointy dla Majchrzaka. 23-letni tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego wykorzystał pierwszego z nich, wygrał do 0 serwis zrezygnowanego Purcella i w kolejnym gemie przypieczętował wygraną.

W decydującej rundzie kwalifikacji Majchrzak zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Harry Bourchier – (8) James Duckworth. Stawką będzie awans do turnieju głównego.