ATP Cincinnati: Janowicz znowu zwycięża

19 sie 2015, 19:36

Jerzy Janowicz awansował do 1/8 finału tenisowego turnieju ATP, rozgrywanego w amerykańskim Cincinnati. Polak pokonał 6:4 7:6, reprezentanta gospodarzy Jareda Donaldsona.

Po pokonaniu w 1. rundzie utytułowanego Gaela Monfilsa, Jerzy Janowicz pokonał na swojej drodze kolejną przeszkodę. Tym razem najlepszy polski tenisista zwyciężył w starciu z 18-letnim Amerykaninem Jaredem Donaldsonem.

W pierwszym secie obaj tenisiści długo utrzymywali swoje serwisy. Jednak przy stanie 3:3, młody Amerykanin przegrał gem przy swoim podaniu, co okazało się decydujące. Janowicz do końca seta pewnie wygrywał swoje gemy serwisowe i zwyciężył 6:4. Warto dodać, że przy własnym serwisie Janowicz przegrał w pierwszym secie zaledwie 2 punkty.

W drugiej partii Janowicz szybciej, bo już w trzecim gemie przełamał Donaldsona. Amerykanin jednak zdołał odpowiedzieć tym samym przy stanie 4:3 dla Polaka. Końcówka seta była niezwykle ciekawa, Janowicz bronił aż pięciu piłek setowych, jednak zdołał doprowadzić do tiebreaka. Bardziej doświadczony Polak okazał się lepszy w dodatkowym gemie, co dało mu zwycięstwo w całym meczu.

W 1/8 finału, rywalem Polaka będzie Ukrainiec Aleksander Dołgopołow. Obaj tenisiści grali ze sobą niedawno w Szczecinie, w ramach rozgrywek Pucharu Davisa. Spotkanie to bez straty seta wygrał Dołgopołow.

Western&Southern Open, Cincinnati, ATP Masters 1000 (pula nagród: 3,826,655 $), mecz drugiej rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska – Jared Donaldson, USA 6:4, 7:6