ATP Cup: Niespodziewane zwycięstwo Kacpra Żuka z Dennisem Novakiem!

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:24
8 sty 2020, 08:33

Kacper Żuk dość niespodziewanie pokonał w spotkaniu ATP Cup Austriaka Dennisa Novaka po trzysetowym boju.

21-letni tenisista walczył nie tylko o zwycięstwo ale również o cenne punkty do rankingu ATP. W pierwszym secie dość niespodziewanie pierwszy przełamanie zyskał sklasyfikowany na 448. miejscu w rankingu ATP Żuk , który następnie wygrał gema przy własnym serwisie i wyszedł na prowadzenie. Niestety za chwilę stracił gema przy własnym podaniu i Novak doprowadził do wyrównania. O ostatecznym zwycięstwie zdecydował 12 gem w którym lepszy okazał się Austriak przełamując Polaka i wygrywając pierwszego seta 7:5.

W drugim secie gra była wyrównana, a pierwsze przełamanie podobnie jak w pierwszym secie było w wykonaniu Kacpra Żuka. Niestety kolejne trzy gemy to przełamania i o zwycięstwie tenisisty pochodzącego z Nowego Dworu zdecydował tiebreak wygrany do 3.

W decydującym secie Polak podobnie jak w poprzednich partiach przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 3:1, a wygrywając następnego gema przy swoim podaniu powiększył przewagę. Ostatecznie zwyciężył 6:3 i mógł świętować zwycięstwo nad sklasyfikowanym na 105 miejscu w rankingu ATP Novakiem.

Dzięki zwycięstwu polski tenisista może dopisać sobie 15 punktów rankingowych, które pozwolą mu awansować na 399. miejsce (awans o 49 lokat).

Dennis Novak – Kacper Żuk 7:5, 6:7(3), 3:6