ATP Cup: Znakomite rozpoczęcie sezonu Huberta Hurkacza

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:40
8 sty 2020, 09:37

Hubert Hurkacz pokonał Dominika Thiema w meczu grupy E turnieju ATP Cup, który rozgrywany jest w Sydney. Dzięki zwycięstwu Polska zapewniła sobie zwycięstwo nad Austrią.

Pierwszy set nie zapowiadał ostatecznego zwycięstwa Huberta Hurkacza. Polak dwukrotnie w pierwszym secie został przełamany i przegrał 6:3. Drugi set to wyrównana gra, a jedyne przełamanie miało miejsce w siódmym gemie i dało ono zwycięstwo polskiego tenisisty. W decydującym secie Thiem, który jest sklasyfikowany na 4 miejscu w rankingu ATP był bliski przełamania Polaka jednak Hurkacz wybronił cztery break pointy i ostatecznie utrzymał własne podanie. O zwycięstwie 22-letniego Wrocławianina zdecydował tie break wygrany przez polaka do 5.

Dominic Thiem – Hubert Hurkacz 6:3, 4:6, 6:7(5)