ATP Dubaj: Niespodziewana porażka Huberta Hurkacza na otwarcie turnieju

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:55
25 lut 2020, 14:39

W meczu I rundy turnieju ATP w Dubaju Hubert Hurkacz (ATP 30) przegrał z Kazachem Alexandrem Bublikiem (ATP 47) 2:6, 5:7 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Pierwszy gem rozpoczął się od wyrównanej gry obydwu tenisistów jednak już w trzecim gemie Hurkacz przegrał punkt przy własnym serwisie. Kazach od stanu 1:1 wygrał, aż pięć gemów z rzędu w tym dwukrotnie przełamując najlepszego polskiego tenisistę. Ostatecznie Hurkacz przegrał pierwszego seta 2:6.

Druga odsłona była bardziej wyrównana jednak do Bublik wykorzystał breaka w dziewiątym secie przełamując Polaka, który jednak szybko nadrobił straconego gema wygrywając kolejnego gema przy serwisie rywala. Gdy wydawało się, że o losach drugiego seta zadecyduje tie break zawodnik z Kazachstanu wykorzystał czwartek break pointa w jedenastym gemie i ponownie przełamał Hurkacza, który podłamany w kolejnym gemie ugrał zaledwie punkt i przegrał 5:7.