ATP Eastbourne: Fritz lepszy od Hurkacza w ćwierćfinale

27 cze 2019, 18:16

Hubert Hurkacz przegrał z Amerykaninem Taylorem Fritzem 4:6, 6:7 w meczu ćwierćfinałowym na trawiastych kortach w brytyjskim Eastbourne.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane i o losach poszczególnych setów decydowały pojedyncze punkty. W pierwszym z nich Polak nie wykorzystał żadnej z sześciu szans na przełamanie rywala, natomiast przy stanie 4:5 dla Fritza sam stracił podanie, co skutkowało porażką w premierowej partii.

W secie drugim to ponownie Amerykanin przełamał Polaka w końcowej fazie seta na 5:3, jednak wrocławianin zdołał odrobić tę stratę w kolejnym gemie. Ostatecznie doszło do tiebreaka, w którym lepszy okazał Taylor Fritz, wygrywając 7:5.

Był to ostatni mecz Huberta Hurkacza przed rozpoczynającym się już od poniedziałku Wimbledonem. Jutro dowiemy się kto będzie rywalem 22-letniego wrocławianina w pierwszej rundzie.

Taylor Fritz – Hubert Hurkacz 6:4, 7:6