ATP Estoril: Dramatyczny mecz Kubota i Matkowskiego!

25 kwi 2016, 16:58

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski po dramatycznym spotkaniu pokonali japońsko-hiszpański duet Taro Daniel/Daniel Gimeno-Traver 5:7, 6:1, 11:9 w meczu 1. rundy gry podwójnej turnieju ATP na kortach w Estoril!

Polska para bardo dobrze rozpoczęła spotkanie i pewnie wygrywała swoje podania. Podobnie wyglądało to ze strony Daniela i Gimeno-Travera, ale przy stanie 4:3 dla naszej pary Kubot i Matkowski w końcu przełamali rywali wychodząc tym samym na prowadzenie 5:3 i mając praktycznie wygranego seta! Tak się jednak nie stało. Chwilę później Japończyk i Hiszpan odzyskali serwis, a co gorsza wygrali trzy kolejne gemy i całego seta 7:5.

Drugi set to już całkowita dominacja Kubota i Matkowskiego. Rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia 3:0, którego polska para nie oddała już do samego końca. Daniel i Gimeno-Traver próbowali podjąć walkę wygrywając swoje podanie w czwartym gemie, ale kolejne trzy podania padły łupem naszej pary, a cała odsłona zakończyła się wynikiem 6:1.

Decydujący set, zwany super tie-breakiem był równie emocjonujący jak pierwsza partia, jednak tym razem to Polacy byli górą! Nasza para rozpoczęła ponownie od prowadzenia 3:0, jednak Japończyk i Hiszpan nie zamierzali tak łatwo oddać meczu i doprowadzili do stanu 4:3. Chwilę później mieliśmy już 6:3, a nawet 9:6 i tylko najwięksi pesymiści mogli pomyśleć, że Kubot i Matkowski mogą mieć jeszcze jakieś kłopoty…Tak jednak się stało. Przeciwnicy wygrali dwa swoje serwisy, przełamali podanie naszej pary i doprowadzili do remisu! Całe szczęście raz jeszcze polska para pokazała klasę, wygrała dwa punkty z rzędu, seta 11:9 i cały mecz 5:7, 6:1, 11:9!

W meczu 1/4 finału Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zmierzą się ze zwycięzcami meczu Elias/Sousa – Dutra Da Silva/Garcia-Lopez.

Millennium Estoril Open, Portugalia, ATP World Tour 250 (puna nagród: 520 tys.$), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Marcin Matkowski, Polska – Taro Daniel/Daniel Gimeno-Traver 5:7, 6:1,11:9