Strona główna Tenis ATP ATP Estoril: Kolejny zwycięski dreszczowiec Kubota i Matkowskiego

ATP Estoril: Kolejny zwycięski dreszczowiec Kubota i Matkowskiego

0

Najwyżej rozstawieni w imprezie Millennium Estoril Open Łukasz Kubot i Marcin Matkowski po kolejnym dramatycznym pojedynku rozprawili się w ćwierćfinale z ostatnimi już na placu boju reprezentantami gospodarzy Gastao Eliasem Joao Sousą i awansowali do półfinału portugalskich zawodów.

Obie pary w premierowej partii zafundowały nam festiwal przełamań. Do stanu 3-2 gemy padały łupem returnujących, a jako pierwsi passę tą przerwali reprezentanci gospodarzy i odskoczyli naszemu duetowi na 4-2. Polacy zdołali w końcu ugrać gema przy własnym podaniu, lecz Portugalczycy w końcówce dołożyli kolejnego breaka i ponownie potwierdzając to własnym serwisem odsłonę otwarcia wygrali 6-3.

W drugim secie inicjatywę od początku starali się narzucić Kubot i Matkowski. Robili to skutecznie, gdyż poprawie uległa zwłaszcza ich postawa w polu serwisowym – do stanu 5-2 przegrali przy swoim podaniu zaledwie 3 punkty, po drodze przełamując rywali 2-krotnie. Kropki nad “i” biało-czerwoni nie zdołali jednak postawić. W 8. gemie pozwolili Portugalczykom wypracować 2 break pointy, a ci drugiego z nich zamienieli na breaka. Na szczęście niewykorzystana sytuacja się nie zemściła, gdyż Polacy odpowiedzieli przełamaniem w kolejnej rozgrywce – już pierwszą piłkę setową wykorzystali, doprowadzając do remisu.

Początek super tier-breaka należał do naszego duetu, który już na otwarcie wyszedł na 2-0. Elias i Sousa zniwelowali jednak zarówną tą stratę (doprowadzili do remisu 2-2), jak i kolejną (wrócili z 2-5 na 5-5). Portugalczycy zdołali nawet dzięki serwisowi objąć prowadzenie 6-5, jednak kluczowego dla losów awansu mini-breaka w 14. wymianie zdobyli biało-czerwoni i to oni pierwszą z dwóch piłek meczowych przy własnym podaniu zamienili na triumf 10-7 i awans do czołowej czwórki imprezy.

Na drodze do finału polskiej parze staną Chorwaci Franko Skugor i Borna Corić, którzy rozprawili się dziś z parą Jonathan Erlich/Colin Fleming, wygrywając 6-4, 6-4.

Millennium Estoril Open, Portugalia, ATP World Tour 250 (puna nagród: 520 tys.$), ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn:

[1] Łukasz Kubot/Marcin Matkowski, Polska – Gastao Elias / Joao Sousa, Portugalia 3:6 6:3 10:7

Komentarze