ATP Finals: Finał nie dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Aktualizacja: 19 sty 2023, 08:00
17 lis 2019, 08:20

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z Francuzami Pierre’em-Huguesem Herbertem oraz Nicolasem Mahutem w dwóch setach i nie zagrają w finale turnieju ATP Finals w Wielkiej Brytanii.

Przed spotkaniem to rywale polsko-brazylijskiej pary byli stawiani w roli faworyta i potwierdzili to na korcie. Zwycięzcy tegorocznego ATP Masters 1000. Kubot wraz z Melo rozpoczeli seta od straty własnego podania jef=dnak w kolejnym gemie nadrobili stratę przełamując rywali. Decydujący dla losów spotkania był szósty gem w którym po raz drugi Kubot wraz z Melo przegrali gema przy własnym serwisie. Ostatecznie Francuzi zwycięsyli 6:3.

Podobnie jak pierwszy set tak i drugi rozpoczął się od obustronnego przełamania. W szóstym gemie polsko-brazylijski debel ponownie przełamał rywali i wyszedł na prowadzenie (4:2) jednak za chwile stracił własne podanie i rywale doprowadzili do wyrównania. O zwycięstwie w drugim secie zdecydował tiebreak w którym lepsi okazali się rywale i to oni zagrają w dzisiejszym finale.

P.-H. Herbert, N. Mahut – Ł. Kubot, M. Melo 6:3, 7:6(4)