ATP Finals: Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają w półfinale!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:40
14 lis 2019, 19:46

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej turnieju ATP Finals w Londynie Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Rajeeva Rama i Joego Salibury’ego i awansowali do półfinału.

Przed mecze wiadomo było, że zwycięzcy tego pojedynku zapewnią sobie awans do najlepszej czwórki turnieju. Początek spotkania lepiej ułożył się dla rywali naszego tenisisty, którzy rozpoczęli od prowadzenia 4:1. Jednak trzy następne gemy padły łupem Kubota i Melo, którzy ostatecznie przegrali pierwszego seta 5:7. O losach drugiego seta zdecydowało jedno przełamanie w dziesiątym gemie, które pozwoliło Polakowi i Brazylijczykowi zwyciężyć w tej partii 6:4 i doprowadzić do super tie breaka.

W decydującej rozgrywce więcej spokoju zachował Kubot wraz ze swoim partnerem, którzy wygrali 10:7 i mogli świętować awans do półfinału.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo – Rajeev Ram / Joe Salisbury 6:7(5), 6:4, 10-7