ATP Finals: Novak Djoković wygrał w Turynie i pobił kolejny rekord

Aktualizacja: 20 lis 2023, 09:31
20 lis 2023, 07:32

Novak Djoković został pierwszym tenisistą, który wygrał po raz siódmy turniej ATP Finals. Tym razem Serb w ostatnim spotkaniu pokonał Włocha Jannika Sinnera 6:3, 6:3. Finałowy pojedynek trwał godzinę i 43 minuty.

ATP Finals 2023. Djoković nie dał szans swojemu rywalowi

Wydawało się, że finał turnieju w Turynie będzie bardzo wyrównany. Przede wszystkim na korzyść Jannika Sinnera przemawiał fakt, że ten mógł liczyć na doping własnej publiczności, która niemal do ostatniego krzesełka wypełniała trybuny Pala Alpitour. Poza tym włoski tenisista już raz pokonał Djokovicia w tych zawodach. Sinner był lepszy od Serba w fazie grupowej.

Tymczasem mecz finałowy był jednostronnym widowiskiem. Reprezentant gospodarzy nie miał zbyt wiele do powiedzenia w pojedynku z bardziej doświadczonym tenisistą. W pierwszym secie Sinner został przełamany już w czwartym gemie. To wystarczyło Djokoviciowi do wygrania tej partii, gdyż sam spisywał się doskonale przy swoim serwisie. Mistrz w pierwszym secie posłał aż siedem asów.

Podobny przebieg miała też kolejna partia. Także i tym razem Djoković przełamał 22-latka i wygrał 6:3, 6:3. Ozdobą całego spotkania był tu siódmy gem, w którym obaj tenisiści rozegrali aż 22 punkty. Cały mecz potrwał zaledwie godzinę i 43 minuty.

Tym samym Djoković pobił kolejny rekord. Serb po raz siódmy w karierze wygrał ATP Finals. Do tej pory dzielił pierwsze miejsce ze Szwajcarem Rogerem Federerem, który w swojej karierze triumfował w sześciu takich imprezach.