ATP Halle: Kubot i Peya przegrali w finale

19 cze 2016, 13:31

Łukasz Kubot i Alexander Peya nie zdobyli tytułu w tenisowym turnieju ATP w niemieckim Halle. Polak i Austriak przegrali w finale z Ravenem Klaasenem z RPA i Rajeevem Ramem ze Stanów Zjednoczonych.

W drodze do finału, polsko-austriacka para wygrała trzy spotkania. Pokonała ona kolejno: Philippa Kohlschreibera i Dominica Thiema, Briana Bakera i Denisa Istomina oraz Henri Kontinena i Johna Peersa.

Pierwszy set jak przystało na finał, był niezwykle wyrównany. Żadna z par nie straciła w premierowej odsłonie swojego serwisu. Doszło zatem do tiebreaka, w którym także trwała wyrównana walka, z której zwycięsko wyszli jednak Klaasen i Ram, wygrywając do 5.

Drugi set był już znacznie krótszy i dominowali w nim Amerykanin i reprezentant Republiki Południowej Afryki. Klaasen i Ram dwukrotnie przełamali serwis Kubota i Peyi, co dało im zwycięstwo 6:2.

Gerry Weber Open, Halle, Niemcy, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,826,275 $), finał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Alexander Peya, Austria [2] – Raven Klaasen, RPA/Rajeev Ram, USA [4]  6:7, 2:6