ATP Hamburg: Zwycięstwo Janowicza w pierwszej rundzie

27 lip 2015, 12:51

Jerzy Janowicz pokonał Japończyka Taro Daniela 6:4, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju German Open Tennis Championships na kortach ziemnych w Hamburgu. Polak był faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Jego rywal zajmuje daleką 112. pozycję w rankingu ATP.

Pogoda w Hamburgu dzisiaj nie dopisywała i zawodnicy grali przy zasuniętym dachu. Dla Jerzego Janowicza to trzeci występ na kortach w Hamburgu. W 2013 i 2014 roku odpadł już w drugiej rundzie. Zatem Taro Daniel debiutuje w turnieju w Hamburgu. Japończyk musiał przejść kwalifikacje, aby zagrać w głównym turnieju. W kwalifikacjach pokonał reprezentantów gospodarzy – Daniela Masura (6:4, 6:2) i Maximiliana Marterera (6:3, 6:1).

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Daniela. 22-latek wygrał pierwszego gema do 30. W drugim gemie lepszy jednak okazał się Polak, który pokonał rywala do 15. Przy stanie 2:2 najlepszy polski tenisista był bardzo blisko przełamania serwisu rywala. Janowicz miał trzy break-pointy, ale Japończyk utrzymał serwis. Pierwszy set ostatecznie wygrał Łodzianin, który pokonał przeciwnika 6:4.

Drugą partię bardzo dobrze rozpoczął Jerzy Janowicz. Na początek drugiej odsłony 24-latek przełamał serwis rywala. Łodzianin prowadził nawet 4:1, ale Japończyk odrabiał straty i wygrał kolejne dwa gemy. Drugi set zdecydowanie wygrał najlepszy polski tenisista pokonując Taro Daniela 6:3.

W drugiej rundzie Jerzy Janowicz zmierzy się z Pablo Cuevasem albo z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem.

Hamburg, German Open Tennis Championships (pula nagród: 1’407’960 €), mecz pierwszej rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska – Taro Daniel, Japonia [Q]  6:4, 6:3