ATP Indian Wells: Kolejny wielki sukces Hurkacza, Nishikori ponownie pokonany!

12 mar 2019, 21:36

Hubert Hurkacz po raz drugi w odstępie dwóch tygodni pokonuje jednego z czołowych tenisistów świata Japończyka Kei Nishikoriego 4:6, 6:4, 6:3 i awansuje do IV turnieju BNP Paribas Open 2019 w Indian Wells!

Podobnie jak w Dubaju do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne trzy sety. Pierwszego, po przełamaniu już w trzecim gemie wygrał Nishikori. Bardzo dobrze rozgrywał gemy przy swoim podaniu, nie pozwalając Polakowi w żadnym z nich doprowadzić nawet do równowagi.

Bardzo podobnie było w drugiej partii. W pierwszych czterech gemach serwisowych Japończyka Hurkacz wygrał zaledwie jeden punkt. Przy stanie 4:4 sam znalazł się w tarapatach i musiał bronić 2 breakpointów. Wytrzymał jednak presję i zupełnie nieoczekiwanie przełamał rywala chwilę później i wygrał seta.

Na początku trzeciej odsłony obaj zawodnicy stracili swoje serwisy. Przy stanie 2:1 Polak miał szansę na kolejnego breaka. Uczynił to jednak przy stanie 3:2, nie dając już do końca meczu żadnych szans rywalowi na odrobienie strat.

O awans do ćwierćfinału wrocławianin zmierzy się ze zwycięzcą meczu Denis Shapovalov – Marin Cilić.

Hubert Hurkacz – Kei Nishikori 4:6, 6:4, 6:3