ATP Kitzbuhel: Fyrstenberg awansował do ćwierćfinału

4 sie 2015, 14:35

Para Mariusz Fyrstenberg/Santiago Gonzalez awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP w Kitzbuhel. Polak i Meksykanin pokonali parę włoską – Fabio Fognini/Alberto Giraudo.

W pierwszym secie jedyne przełamanie miało miejsce w 11. gemie, kiedy swój serwis stracił Alberto Giraudo. Warto dodać, że włoska para nie miała w tej partii ani jednego breakpointa. Pierwszy set zakończył się wynikiem 7:5 dla Fyrstenberga i Gonzaleza.

W drugiej partii kluczowy był gem szósty, w którym serwował Fabio Fognini. Zakończył się on przełamaniem jego serwisu. Jak się okazało, było to jedyne przełamanie w drugim secie, co pozwoliło go wygrać parze polsko-meksykańskiej 6:3.

W ćwierćfinale rywalami Fyrstenberga i Gonzaleza, będzie para brazylijsko-czeska – Joao Souza/Jiri Vesely.

Wczoraj w Kitzbuhel, swój mecz 1. rundy wygrał Łukasz Kubot. Polak, grający w parze z Niemcem Andre Begemannem, pokonali Australijczyka Rameez’a Junaida i Austriaka Andreasa Haidera-Maurera.

Generali Open, Kitzbuhel (pula nagród: 439,405 euro), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg/Santiago Gonzalez [3]  –  Fabio Fognini/Alberto Giraudo  7:5, 6:3