ATP Kitzbuhel: Kubot awansował do ćwierćfinału

3 sie 2015, 19:50

Łukasz Kubot w parze z Niemcem Andre Begemannem, pokonali reprezentanta Australii Rameez’a Junaida i Austriaka Andreasa Haidera-Maurera w 1. rundzie tenisowego turnieju ATP w austriackim Kitzbuhel.

W pierwszej partii Kubot i Begemann dwukrotnie przełamali serwis rywali. Junaid i Haider-Maurer dokonali tego tylko raz. Zacięty pierwszy set padł łupem Polaka i Niemca, którzy wygrali 7:5. Drugi set zakończył się identycznym wynikiem, tyle że to Australijczyk i Austriak byli lepsi. Do stanu 5:5 obie pary utrzymywały swoje podania, dopiero w 11 gemie para Kubot/Begemann przegrała swoje podanie. W supertiebreaku wyraźnie lepsi byli jednak Polak i Niemiec, którzy wygrali do 4.

W ćwierćfinale rywalami polsko-niemieckiego duetu będzie zwycięca meczu: Daniel Gimeno-Traver/Diego Schwartzman kontra Marcus Daniell/Marcelo Demoliner.

W turnieju deblowym w Kitzbuhel startuje także Mariusz Fyrstenberg. Polak, w parze z Meksykaninem Santiago Gonzalezem, w 1. rundzie spotkają się z parą włoską – Fognini/Giraudo.

Generali Open, Kitzbuhel (pula nagród: 439,405 euro), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Andre Begemann [2]  –  Rameez Junaid/Andreas Haider-Maurer  7:5, 5:7, 10:4