ATP Kuala Lumpur: Przysiężny gromi kolejnego rywala!

28 wrz 2015, 11:04

Dobra passa przeniesiona z Pucharu Davisa w wykonaniu Michała Przysiężnego trwa w najlepsze! Druga polska rakieta w rankingu ATP tym razem w decydującym spotkaniu kwalifikacji do turnieju ATP w Kuala Lumpur rozbiła Amerykanina Daniela Nguyena 6:0, 6:1!

Było to jedno ze spotkań bez żadnej historii. Głogowianin bił rywala w najważniejszych momentach gemów. Pierwszy set to trzy przełamania Polaka i żadnego ze strony Nguyena. W całym secie rywal Przysiężnego zdobył 18 punktów, ale mimo to nie wygrał nawet jednego gema.

Drugi set to ponowny pogrom, choć tym razem Amerykanin wygrał chociaż gema. Stało się tak jednak dopiero przy stanie 5:0 więc nie mamy pewności, że nie był to po prostu gem wygrany z…litości. Ostatecznie Przysiężny wygrał 6:0, 6:1 i zagra w turnieju głównym.

Warto również wspomnieć, że w poprzednich rundach 159. w rankingu ATP Polak pokonał Christophera Rungkata 6:4, 7:6 oraz rozbił 6:1, 6:1 Abdula Razaka Ahmeda Deedata.

ATP Kuala Lumpur (pula nagród: $1,041,540), mecz 3. rundy kwalifikacji gry pojedynczej mężczyzn:

Michał Przysiężny, Polska  –  Daniel Nguyen  6:0, 6:1