ATP Madryt: Hubert Hurkacz awansował do turnieju głównego

5 maj 2019, 12:47

Hubert Hurkacz (ATP 52) pokonał w drugiej rundzie eliminacji do turnieju ATP w Madrycie Hiszpana Roberto Carbellesa Baene (ATP 86) 6:4, 6:4 i awansował do turnieju głównego.

Pierwszy set rozpoczął się idealnie dla polskiego tenisisty, który wygrał czwartego gema przy podaniu rywala. Niestety Hurkacz dał się przełamać w siódmym gemie. Przy stanie 4:4, 22-latego wygrał gema na przewagi przy własnym serwisie by następnie przełamać rywala i zwyciężyć 6:4.

W drugim secie gra wyrównała się i każdy z zawodników miał szanse na przełamanie rywala, które zostało wykorzystane dopiero przy stanie 5:4 przez Huberta Hurkacza, który ostatecznie zwyciężył 6:4 i awansował do głównej drabinki turnieju ATP w Madrycie.

Hubert Hurkacz – Roberto Carbelles Baena 6:4, 6:4