ATP Marrakesz: Marcin Matkowski i Rohan Bopanna bez straty seta w ćwierćfinale

12 kwi 2017, 22:30

Marcin Matkowski grający w parze Rohanem Bopanną awansowali do ćwierćfinału debla turnieju ATP w Marrakeszu. Mecz pierwsze rundy polsko-hinduska para wygrała bez straty seta.

Występ w Grand Prix Hassana II to dla Polaka powrót do rywalizacji w tym turnieju po 12 latach. Wówczas to Polak grający w parze z Enzo Artonim dotarł do ćwierćfinału. Bopanna najlepsze wyniki w tym turnieju uzyskał w 2010 i 2015 roku gdy walczył o końcowy triumf.

W środowym pojedynku Matkowski i Bopanna, rozstawieni z numerem trzecim, pokonali parę Marcus Daniell/Marcelo Demoliner w dwóch setach. W meczu trwającym 65 minut Matkowski i Bopanna ani razu nie oddali serwisu rywalom, samemu odbierając podanie przeciwników dwukrotnie.

Ćwierćfinałowymi rywalami polsko-hinduskiej pary będzie duet Dominic Inglot/Mate Pavić, który w meczu pierwszej rundy w dwóch setach uporał się z parą Treat Huey/Maks Mirny.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro
I runda gry podwójnej:
Marcin Matkowski (Polska, 3) / Rohan Bopanna (Indie, 3) – Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Marcelo Demoliner (Brazylia) 6:4, 6:3