ATP Marsylia: Niespodziewana porażka Huberta Hurkacza

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:30
19 lut 2020, 20:29

Hubert Hurkacz na drugiej rundzie zakończył udział w turnieju w Marsylii. Najlepszy polski tenisista przegrał z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem.

Polak wraz z Kanadyjczykiemwystapili razem w grze deblowej podczas tegorocznego Australian Open. Polak mógł idealnie rozpocząć spotkanie jednak nie wykorzystał dwóch szan na przełamanie. W szóstym gemie Pospisil miał dwa break pointy jednak Hurkacz nie dał się przełamać. Kluczowy dla losów pierwszego seta był ósmy gem w którym Polak stracił gema przy własnym serwisie i ostatecznie przegrał 6:3.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Hurkacz w czwartym gemie mógł przełamać rywala jednak nie wykorzystał dwóch break pointów. W dziewiątym gemie Pospisil wykorzystał trzeciego break pointa i przełamał Hurkacza, a następnie wygrał gema przy własnym serwisie i wygrał drugiego seta.