ATP Memphis: wyszarpane zwycięstwo Fyrstenberga!

13 lut 2016, 23:17

Po niesamowicie zaciętym meczu półfinałowym Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez pokonali duet Olivier Marach/Fabrice Martin 6:7 7:5 15-13 i awansowali do finału imprezy ATP World Tour w Memphis!

Dla tych debli było to drugie starcie i drugie w tym roku – w Chennai triumfowali Austriak i Francuz. Pierwszy set zaczął się planowo – polsko-meksykański duet zaczął od prowadzenia i miał szansę od razu powiększyć prowadzenie, jednak nie wykorzystał trzech break pointów. Przez dłuższy czas nie było większych emocji, każdy wygrywał swoje podania. W dziewiątym gemie przy serwisie Gonzaleza rywale odrobili stratę z 0-40 do 40-40, jednak to nie podcięło skrzydeł obrońcom tytułu i as Meksykanina doprowadził do wyniku 5-4. Szansę zakończenia partii Mariusz i Santiago mieli w następnym gemie, ale przeciwnicy nie dali się przełamać. Inaczej być nie mogło – do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nerwowej końcówce lepiej pokazali się Marach i Martin, za czwartą piłką setową i po 57 minutach gry zapisali na swoje konto pierwszego seta.

Druga partia była niemal lustrzanym odbiciem tej poprzedniej. Tym razem to Olivier i Fabrice mieli okazję odskoczyć na dwa gemy przewagi – trzy break pointy jednak nie wystarczyły. Mimo że czasami przytrafiały się momenty słabości u serwujących, to nie były one aż tak poważne, żeby mieli przegrać swoje podanie. Kiedyś jednak musi być koniec tej serii. Nastąpił on w 11. gemie i to na szczęście Fyrstenberga i Gonzaleza – szybkie przełamanie i jeszcze szybsze potwierdzenie zwycięstwa w drugim secie w wykonaniu Mariusza. Co ciekawe, polsko-meksykańska para wygrała wszystkie punkty po trafionym pierwszym serwisie!

Po godzinie i 40 minutach przyszedł czas na super tie-break. Oczywiście nie mógł on wyglądać inaczej – niesamowicie wyrównana walka, niemalże punkt za punkt. Wystarczy powiedzieć, że jeden z duetów odskoczył na dwa punkty przewagi dopiero wtedy, gdy trzeba było potwierdzić zwycięstwo. Każdy z duetów miał po trzy meczbole i jaka była ulga, gdy to Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez ostatecznie wygrali i mają szansę obronić tytuł wywalczony w Memphis rok temu!

Ich rywalami będą Steve Johnson/Sam Querrey albo Taylor Fritz/Ryan Harrison. Jedno jest pewne – będą to gospodarze.

Memphis Open, Tennessee, USA (pula nagród $ 618,030) półfinał gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg, Polska/Santiago Gonzalez, Meksyk – Olivier Marach, Austria/Fabrice Martin, Francja 6:7 7:5 15-13