ATP Metz: Lukasz Kubot już w półfinale!

25 wrz 2015, 23:04

Łukasz Kubot w parze z Francuzem Edouardem Roger-Vasselin pokonali 6:4, 3:6, 10:5 hiszpańską parę Pablo Carreno-Busta/Guillermo Garcia-Lopez w 1/4 finału tenisowego turnieju ATP we francuskim Metz.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a o tym kto zagra dalej decydowały detale. W pierwszym secie takowy nastąpił już w trzecim gemie, kiedy to polsko-francuska para przełamała rywali dość łatwo bo do 15 i wygrywając swoje kolejne podania zwyciężyła całego seta 6:4.

Druga odsłona to praktycznie kopia pierwszej, ale ze wskazaniem na Hiszpanów, którzy szybko objęli prowadzenie 2:0. Kolejne gemy były już pewnie wygrywane przez serwujących, ale taki układ niestety dawał zwycięstwo rywalom.

W super tie-breaku jednak to nasz duet był górą! Pierwsze piłki były bardzo zacięte, przy stanie 2:2 to nawet Hiszpanie zyskali mini breaka i prowadzili 3:2. Wtedy Kubot i Roger Vasselin włączyli 5. bieg, wygrali obie piłki przy serwisie Garcii-Lopeza i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca wygrywając 10:5 i całe spotkanie 6:4, 3:6, 10:5.

W walce o finał turnieju rywalami polsko-francuskiej pary będą rozstawieni z “3”, Raven Klaasen i Rajeev Ram.

ATP Metz (pula nagród: €494,310), mecz 1/4 finału gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Edouard Roger-Vasselin, Francja [2] –  Pablo Carreno-Busta/Guillermo Garcia-Lopez  6:4, 3:6, 10:5