ATP Miami: Kubot i Melo awansują do półfinału!

28 mar 2019, 08:35

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wygrali z Austriakiem Oliverem Marachem i Chorwatem Mate Pavicem 7:6 (7-5), 7:5 i awansowali do półfinału turnieju tenisowego ATP rangi Masters 1000 w Miami.

Już w gemie spotkania serwis stracił Melo, ale po przełamaniu podania Pavicia zrobiło się po 2. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w tie breaku, w którym Polak i Brazylijczyk lepiej returnowali i radzili sobie przy siatce. Przy czwartej okazji na zwieńczenie partii tenisista z Belo Horizonte ustrzelił Chorwata, i otrzymał od sędziego ostrzeżenie.

Początek drugiej odsłony należał do naszego reprezentanta i jego partnera. Już w gemie otwarcia serwis stracił Pavić, ale austriacko-chorwacki duet wyrównał na po 2. Tym razem nie doszło jednak do tiebreaka, bowiem przy stanie 5:5 Marach przegrał podanie po podwójnym błędzie. Po 110 minutach Polak i Brazylijczyk zwyciężyli ostatecznie 7:6(5), 7:5.

Kubot i Melo awansowali do półfinału turnieju Miami Open 2019. Dwa lata temu cieszyli się tutaj z mistrzowskiego tytułu, a teraz mają szansę na finał. Ich przeciwnikami w czwartkowym spotkaniu będą broniący trofeum amerykańscy bracia Bob i Mike Bryanowie, którzy w środowym ćwierćfinale pokonali Hindusa Rohana Bopannę i Kanadyjczyka Denisa Shapovalova.

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Oliver Marach (Austria, 5) / Mate Pavić (Chorwacja, 5) 7:6(5), 7:5